BreadcrumbsPorota 2017

Predstavujeme Vám porotu, ktorá bude rozhodovať vo finále o víťazoch speváckej súťaže DilongStar2017

Predseda poroty:

Prof. Belo Felix, PhD. 

profesor na Pedagogickej fakulte UMB, Katedra hudobnej   


Člen poroty:


Matúš Uhliarik, Mgr. art.

  • súkromný pedagóg

    • speváckej interpretácie (pop, muzikál, jazz, šansón), klavíra (pop, klasika); hudobných softvérov (výroba podkladov, nahrávanie a mixáž);  hudobnej teórie

  • spevák swing. orchestra FATS JAZZ BAND 

  • asistent speváckeho zboru Technik STU


Člen poroty:

DARINA TÓTHOVÁ ANDUCIC

Pôsobí na Základnej umeleckej škole Jána Albrechta, Topoľčianska 15, 851 01 Bratislava

Niekdajšia hlasová pedagogička Bratislavského chlapčenského zboru

 

Člen poroty:

Ali Brezovský

Je slovenský hudobný skladateľ, dramaturg, autor populárnych piesní a filmovej hudby. Spolupodieľal sa na albumoch jazykových piesní s názvom. Okrem relácie pre deti Zlatá brána účinkuje na detských koncertoch, kde občas aj diriguje. Tridsaťjeden rokov (medzi rokmi 1963 – 2004) pracoval v Slovenskom rozhlase, ktorý do založenia vydavateľstva Opus v r. 1972 plnil funkciu nahrávacích štúdií.
Je plodným autorom, patril k najúspešnejším autorom populárnych piesní na Slovensku. Ako skladateľ tiež pomáhal k presadeniu mnohým významným umelcom, napr. Mirovi Žbirkovi, Marike Gombitovej, skladaním piesní či tým, že si ich do televíznych relácií vyberal ako interpretov svojich skladieb.

 

Člen poroty:

Ján Pallo

Riaditeľ vydavateľstva The Slovak Spectator 
Člen člen a organizačný vedúci speváckeho zboru Technik, hosťujúci člen kapely Križiaci. Spevák s dlhoročnými skúsenosťami. Svoju kariéru začal v piatich rokoch. Ako detský spevácky talent vydal pod vedením Ali Brezovského 5 sólových albumov z čoho bol jeden určený pre nemecky hovoriaci trh. Zároveň spolupracoval a účinkoval na viac ako desiatich výberových albumoch respektíve albumoch slovenských kapiel a zborov. Je nositeľom ocenení viacerých speváckych súťaží ako aj čestného uznania premiéra SR pre mladé talenty. Po skončení univerzitného štúdia sa profesionálne venuje mediálnej oblasti ale zároveň úzko spolupracuje s dirigentkou Ivetou Viskupovou. Pod jeho organizačným vedením zbor Technik absolvoval vystúpenie na Bratislavských hudobnývh slávnostiach, koncerte svetového baritonistu Dmitrija Hvorostovského, či finále súťaže Česko Slovensko má talent. S vokálnou inštrumentálnou formáciou The Hope Gospel Singers naspievali dabing k slovenskej verzii filmu Kráska a zviera, spoluúčinkovali v programe Legendy Popu, absolvovali úspešné turné v Kórei... Naposledy koncertoval so svojím zborom aj s Lucií Bílou.

 

Finálový hosť:

Peter Bažík

Peter sa zúčastnil viacerých talentových súťaží. V Slovensko hľadá SuperStar 2 postúpil do finále a skončil na 4. mieste. V slovenskej časti súťaže Eurovision Song Contest 2009 spolu so Andreou Súlovskou postúpil do koncového kola, v ktorom sa umiestnil na 10. mieste. Nasledujúci rok v slovenskej časti Eurovision Song Contest 2010 postúpil do 2. semifinále, v ktorom sa umiestnil na 10. mieste.

V prvom Česko-Slovenskom X Factor postúpil do finále, ktoré nakoniec vyhral.

 

 


DILONGSTAR ZŠ R. Dilonga LEGO