Priebeh FINÁLE 2013

Finále Dilongstar 2013

FOTOGALÉRIA DilongStar 2013                VIDEOGALÉRIA DilongStar 2013

Trošku upršaná obloha vítala v Trstenej účastníkov už 7. ročníka speváckej súťaže Dilongstar 2013. Prišli, aby ukázali čo to zo svojho talentu. Okolo 50 spevákov zo Slovenska a 7 spevákov z družobného maďarského mestečka Issazeg si zmeralo sily v troch kategóriách. Sála MsKS v Trstenej na rozdiel od oblohy ale priam žiarila. A to nielen peknou vysvietenou scénou, ale aj tými talentami a krásnymi piesňami. No radosť vidieť, radosť počuť. Porota v už klasickom zložení s predsedom Prof. Belom Felixom a Doc. Mariánom Janekom si s pomocou riaditeľky ZUŠ Tvrdošín p. Zuzanou Vasekovou a lídrom skupiny S2G Band Jožkom Bubnárom , ktorí boli tohtoročným hosťom súťaže , po ťažkých diskusiách nakoniec úspešne poradili s problémom ,kto bude víťaz v jednotlivých kategóriách. Veru nebolo to ľahké, veď také vyrovnané výkony sme tu už dávno nemali. Nesklamali ani malí speváci z Maďarska. Víťaznú pieseň za Maďarsko zaspieval Balász Oros.

Tradičná torta a chutné jedlo od našich tetušiek kuchárok malo dodať spevákom potrebnú energiu do finále. Samozrejme dostali sa tam len tí, ktorí si načasovali v správnom okamžiku svoju formu na 100% výkon. Pre ostatných , ktorí nepostúpili až do finále máme uistenie, že pre nás sú aj oni víťazmi a v konkurencii sa určite nestratili. Finále –to bol vrchol krásneho speváckeho umenia účinkujúcich. Moderátori o každom z nich podali vyčerpávajúce informácie a tak sa deti mohli sústrediť na svoj výkon.

Počas toho ako sa porota radila svoje umenie predviedla skupina S2G Band a finále gradovalo vyhlásením víťazov a odovzdaním cien z rúk poroty, pána primátora mesta Jozefa Ďubjaka a našej pani riaditeľky Magdalény Zmarzlákovej. Veríme , že sa o rok stretneme pri ďalších speváckych talentoch a úroveň bude mať len a len stúpajúcu tendenciu. K tomu si vyprosujeme  požehnanie aj od nášho Najvyššieho.

Dovidenia priatelia pri ďalšom ročníku. Ďakujeme  spevákom, ich rodičom, pani učiteľkám, žiackemu i školskému personálu, zvukárom , osvetľovačom, fotografom, účinkujúcim, vedeniu školy, vedeniu mesta a MsKS za zdarný priebeh súťaže a nášmu mediálnemu partnerovi „Úspešná škola“.

Víťazi:

1. Kategória: 1. miesto -Mário Gregor( Poprad)

2. miesto – Aneta Pitoňáková ( Brezno)

3. miesto  - Zuzana Kolejáková ( Trstená)

II.  kategória :     1. miesto   - Alica Balvonová ( Lietava)

2. miesto  -  Kristína Máliková  ( Dolný Kubín)

3. miesto  -  Ivan Sádecký  ( Domaniža)

III. kategória  :     1. miesto  -  Anna Bartová  (  Nitrianske Rudno)

2. miesto -  Patrícia Kresťanková ( Spišské Podhradie)

3. miesto  -   Katarína Balážová ( Predmier)

Zahraničná kategória:  1. Balász Oros Issazeg