Porota 2016

Predstavujeme Vám porotu, ktorá bude rozhodovať vo finále o víťazoch speváckej súťaže DilongStar2016

Predseda poroty:

DARINA TÓTHOVÁ

Pôsobí na Základnej umeleckej škole Jána Albrechta, Topoľčianska 15, 851 01 Bratislava

Niekdajšia hlasová pedagogička Bratislavského chlapčenského zboru

Mária Eliášová

Vyštudovala spev na konzervatóriu v Košiciach a na Vysokej škole múzických umení u doc. M. Smutnej-Vlkovej. Od roku 1986 do roku 1990 pôsobila ako sólistka Komornej opery v Bratislave a od roku 1990 do roku 2001 ako sólistka na Novej scéne. Od roku 1998 pedagogicky pôsobí na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave. Medzi jej najvýznamnejšie roly patria Mária z muzikálu/rockovej opery Evanjelium o Márii (r. Jozef Bednárik), Rada v muzikáli Cigáni idú do neba, Angele Didier v operete Gróf z Luxemburgu či Hana Glavariová z Lehárovej Veselej vdovy.[chýba zdroj] Vystupuje aj v hudobných predstaveniach Teatra Wüstenrot v Bratislave.

Ali Brezovský

Je slovenský hudobný skladateľ, dramaturg, autor populárnych piesní a filmovej hudby. Spolupodieľal sa na albumoch jazykových piesní s názvom. Okrem relácie pre deti Zlatá brána účinkuje na detských koncertoch, kde občas aj diriguje. Tridsaťjeden rokov (medzi rokmi 1963 – 2004) pracoval v Slovenskom rozhlase, ktorý do založenia vydavateľstva Opus v r. 1972 plnil funkciu nahrávacích štúdií.
Je plodným autorom, patril k najúspešnejším autorom populárnych piesní na Slovensku. Ako skladateľ tiež pomáhal k presadeniu mnohým významným umelcom, napr. Mirovi Žbirkovi, Marike Gombitovej, skladaním piesní či tým, že si ich do televíznych relácií vyberal ako interpretov svojich skladieb.

Ján Pallo

Riaditeľ vydavateľstva The Slovak Spectator
Člen člen a organizačný vedúci speváckeho zboru Technik, hosťujúci člen kapely Križiaci. Spevák s dlhoročnými skúsenosťami. Svoju kariéru začal v piatich rokoch. Ako detský spevácky talent vydal pod vedením Ali Brezovského 5 sólových albumov z čoho bol jeden určený pre nemecky hovoriaci trh. Zároveň spolupracoval a účinkoval na viac ako desiatich výberových albumoch respektíve albumoch slovenských kapiel a zborov. Je nositeľom ocenení viacerých speváckych súťaží ako aj čestného uznania premiéra SR pre mladé talenty. Po skončení univerzitného štúdia sa profesionálne venuje mediálnej oblasti ale zároveň úzko spolupracuje s dirigentkou Ivetou Viskupovou. Pod jeho organizačným vedením zbor Technik absolvoval vystúpenie na Bratislavských hudobnývh slávnostiach, koncerte svetového baritonistu Dmitrija Hvorostovského, či finále súťaže Česko Slovensko má talent. S vokálnou inštrumentálnou formáciou The Hope Gospel Singers naspievali dabing k slovenskej verzii filmu Kráska a zviera, spoluúčinkovali v programe Legendy Popu, absolvovali úspešné turné v Kórei... Naposledy koncertoval so svojím zborom aj s Lucií Bílou.

Finálový hosť:

Peter Bažík

Peter sa zúčastnil viacerých talentových súťaží. V Slovensko hľadá SuperStar 2 postúpil do finále a skončil na 4. mieste. V slovenskej časti súťaže Eurovision Song Contest 2009 spolu so Andreou Súlovskou postúpil do koncového kola, v ktorom sa umiestnil na 10. mieste. Nasledujúci rok v slovenskej časti Eurovision Song Contest 2010 postúpil do 2. semifinále, v ktorom sa umiestnil na 10. mieste.

V prvom Česko-Slovenskom X Factor postúpil do finále, ktoré nakoniec vyhral.