DilongStar školské kolo ZŠ s MŠ R. Dilonga

V prvú májovú stredu sa na našej škole uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže DilongStar. Prihlásilo sa nám štyridsať spevavých talentov. Každý bol zvedavý nielen na našich prváčikov, ale aj na ostatné talenty z radov starších, veď rok je dlhá doba a my zabúdame. A za ten rok - dva sa z nezrelých hláskov stávajú také, čo môžu prekvapiť. A to sa v mnohých prípadoch aj potvrdilo. Ostrieľaná dvojica moderátorov Pecike a Macike, DJ Ľubo, kameraman Jaro a fotograf Peter s asistentmi mali veru plné ruky práce, aby všetko klapalo, technika fungovala a deti sa nebáli spievať.

Vybrať hlasy, ktoré nás budú reprezentovať na celoslovenskom finále už o niekoľko týždňov, veru nebolo ľahké. No podarilo sa a mená víťazov v jednotlivých kategóriách sólo spevoch a aj v duetách už poznáme. Reprezentovať nás budú:

Za 1. kategóriu:

sólo- Dávid Papán 3.A

Dueto: Ninka a Jakub Pallovci  2.A

2.kategórii:

sólo – Paulína Olexová 7. A

dueto zaspievajú Emmka Pallová a Alan Števuliak z 5.A.

3. kategórii máme zastúpenú

Sólo-  Terezka Pallová  z 8.A.

Duet- 9.A Zuzana Motýľová a Anabela Šavolová

Víťazmi sa stali všetci účinkujúci a to doslova, lebo všetci si domov odniesli zlaté medaily a naši finalisti aj poháre, no a hlavne dobrý pocit za predvedené výkony. Náš nebeský Otec sa v nebi iste potešil, že dar, ktorý dal našim spevákom do vienka, naplno ukázali svetu.

Na záver nám zostáva dúfať, že sa v širokej konkurencii naše talenty nestratia a z celoslovenskej súťaže, na ktorú Vás už teraz čo najsrdečnejšie pozývame, si prinesú niektorú z cien.

Držme im palce a dospievania priatelia!

Martin-Macike Ragala

FOTOGALÉRIA