Školské kolo DilongStar ZŠRD 2013

Zdravíme všetkých milovníkov populárnej hudby!

Dňa 24.4.2013 sa na našej ZŠ Rudolfa Dilonga uskutočnil už 7.ročník  populárnej pesničkovej súťaže DILONGSTAR. Na výberovom školskom kole odspievalo 47 spevákov. Atmosféra je zachytená vo fotoalbume (FOTOALBUM) a onedlho pribudne aj videozostrih. Výkony posudzovala naslovovzatá odborná porota, ktorá to mala v rozhodovaní o víťazoch ťažké. Moderátori Pecike a Macike burcovali divákov, aby svojim potleskom povzbudili svojich favoritov.  V prestávke si potom deti mohli rozprúdiť krv pri hitovkách, ktoré im namixoval DJ Ľubko. Potom sme natočili  na video vo svete tak populárny Harlem Shake a netrpezlivo sme očakávali z úst našej šéfky poroty konečný verdikt, ktorý nás informoval nielen o tom kto je víťaz, ale aj to, kto nás bude v máji reprezentovať na celoslovenskom finále Dilongstar.

1. Kategória- Vladko Baruta
  2. Kategória –Zuzka Motýľová
  3. Kategória- Eliška Korbeľová

Celkové výsledky:

I. Kategória:

1. Vladko Baruta
  2. Emmka Pallová
  3. Paulína Olexová

cena poroty: Zdena Šurinová

II. Kategória:

1. Zuzana Motýľová

2. Lucia Trstenská

3. Marek Štrba

III. Kategória:

1. Eliška Korbeľová

2. Janka Toráčová

3. Janka Klimeková

Verím, že ich prídete povzbudiť aj na to finále, lebo na semifinále bola super atmosféra a tak usporiadatelia dúfajú, že na finále to bude gradovať. Držme našim zástupcom palce nech im to tento rok dobre dopadne. Uvidíme sa v máji.

Martin Ragala (Macike)